Βρίσκεστε εδώ:Αρχική>>Λήμνος>>Οι «αμαζόνες» του Λήμνος Sports Club «κατατρόπωσαν» τις αντιπάλους τους

Οι «αμαζόνες» του Λήμνος Sports Club «κατατρόπωσαν» τις αντιπάλους τους
19.02.2017 | 12:43

Συντάκτης:  Παναγιώτης Σκαπέτης
Κατηγορία: Λήμνος

Νίκη έναντι της γυναικείας ομάδας του ΓΦΠΣ ΑΙΓΕΥΣ κατάφεραν εχθές στο κλειστό γυμναστήριο της Λήμνου «Νίκος Σαμαράς», οι γυναίκες του Λήμνος Sports Club.

Ο αγώνας που διεξήχθη στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος βόλεϊ Βορείου Αιγαίου, έφερε το αποτέλεσμα 3-0 στα σετ με σκορ 25 – 5 , 25 – 12, και 25 -16.

Από την άλλη βέβαια η παγκορασίδες του Λημνιού συλλόγου δεν στάθηκαν τόσο τυχερές αφού γνώρισαν την ήττα από την αντίστοιχη ομάδα του ΓΑΣ Λέσβου με το αποτέλεσμα να έρχεται 0 -3 στα σετ.

Επόμενη αναμέτρηση το Σάββατο 25 Φεβρουαρίου με τις ομάδες της Λήμνου να έρχονται αντιμέτωπες με τις ομάδες του Α.Ο Μυτιλήνης, επίσης στο κλειστό Γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς»

Ακολουθήστε το limnosfm100.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.